Návštěva „medárny“ Apicor

Ve středu 25. února jsme se šli podívat do známé rudnické firmy Apicor, aby jsme se dozvěděli jak výroba postupuje, co je všechno třeba k tomu, aby vznikla lahodná medovinka.

 

Jak již jistě víte, jsou naši akční sedmáci zapojeni do zajímavého projektu s názvem „Originální produkty Krkonoš“. A tak mapujeme místní producenty a jejich originální výrobky. A jedním z hlavních rudnických výrobců je rodina Cermanových a jejich „medárna“ Apicor. Když nám ochotně nabídli, že nás jejich podnikem provedou, rozhodně jsme souhlasili a těšili se, vždyť takováto prohlídka je pro náš projekt velmi zajímavá a užitečná.

      Ve středu 25. února už jsme klepali na dveře, vyzbrojeni foťákem a kamerou. Pan a paní Cermanovi nám všechno ukázali, vyprávěli nám o tom, jak výroba postupuje, co je všechno třeba k tomu, aby vznikla lahodná medovinka. Taky jsme si mohli sami vyzkoušet stáčet medovinu do lahví a lepit etikety. Zjistili jsme, že vyrábějí různé druhy medoviny, ale také třeba višňové víno. Také nás velmi překvapilo, že veškerá práce zde probíhá ručně, ale rozhodně s láskou. Dozvěděli jsme se, že většina surovin na výrobu pochází z místních zdrojů a že na svou medovinu získali certifikát „originální produkt – Krkonoše“.

      Prohlídka se nám velmi líbila, Cermanovým tímto ještě jednou děkujeme a těšíme se, že se příště podíváme do místní výrobny výborných sýrů.